آنچه ما انجام می دهیم

تیم پویای کیمیاداران با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌های گوناگون تولید‌کننده برق از انرژی‌های بازیافتی ، تولید کود گرانول شده سوپر فسفات تریپل ( GTSP ) و استفاده از خاک داخل کشور برای تولید اسید فسفریک مشغول به فعالیت هستیم.

استفاده از خاک داخل کشور برای تولید اسید فسفریک

کارخانه‌های اسید فسفریک کشور خاک اپاتیت مورد نیاز خود را از خارج از کشور تامین می‌کنند در صورتی که طراحی راکتورهای این مجتمع به گونه‌ای است که ویژگی‌های خاک آپاتیت داخل کشور در طراحی آن لحاظ شده و این امر سبب جلوگیری از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور خواهد شد.


اولین تولید کود گرانول شده سوپر فسفات تریپل

مصرف بیش از یک میلیون تن کود بر پایه فسفر در داخل کشور سبب شده تا دولت جهت رونق کسب و کار کشاورزان و بهبود کیفیت محصولات اقدام به تامین این کود از کشورهای همسایه کند ، این در حالی است که تولید این کود در داخل کشور سبب جلوگیری از خروج ارز از کشور می‌گردد.


ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری

تعداد نفراتی که پس از اتمام طرح توسعه و راه‌اندازی آن به طور ثابت و به صورت تدریجی مشغول به کار خواهند شد به بیش از ۳۵۰ نفر بالغ می‌گردد و بدین ترتیب اشتغال به کار این تعداد ، کمک شایانی به رفع معضل بیکاری در منطقه خواهد نمود .


اولین تولید‌کننده برق از انرژی‌های بازیافتی

کارخانه اسید سولفوریک جدید این مجتمع ، به گونه‌ای طراحی گشته است که با استفاده از شبکه بخار و سیستم نیروگاهی پیچیده خود ، از انرژی حرارتی اتلافی از سوزاندن گوگرد ، بخار با فشار بالا و از این بخار حدود ۵ مگا وات برق تولید کند .

شما می توانید با ما در ارتباط باشید . تیم کیمیادارن همواره پاسخگوی شماست .


تماس با ما